Prodej Renesančního paláce se zahradou 2673 m²

Velké Meziříčí, okres Žďár nad Sázavou

Cena na vyžádání

Prodej Renesančního paláce se zahradou 2673 m² ve Velkém Meziříčí.

Hledáte reprezentativní sídlo firmy? Kliniku plastické chirurgie, muzeum, nahrávací studio, hudební školu, domov důchodců, či pivovar s restaurací? Právě pro Vás je tato výjimečná historická památka.

Ve výhradním zastoupení majitelů si dovoluji nabídnout k prodeji výjimečnou nemovitost ve Velkém Meziříčí o užitné rozloze 1894 m², zastavěná plocha cca 1 282 m², plocha zahrady cca 1 180 m², celková plocha pozemku 2 673 m².

Jedná se o renesanční palác, který vystavěla paní Alena Berková-Meziříčská z Lomnice roku 1578 jako sídlo latinské luteránské akademie. Stavebně je budova obdobou Palazzo Pompei ve Veroně. Autorem byl neznámý italský stavitel, který v té době dokončoval renesanční přestavbu zámku. Až do roku 1602 a krátce v roce 1620 zde byla umístěna luteránská akademie. Studovali na ní významní šlechtici té doby. Po zrušení akademie byla budova prázdná a po třicetileté válce byla přeměněna na panský pivovar. Ten zde zůstal až do poloviny 20. století., kdy byl objekt zestátněn a postupně zrestaurován pro kulturní účely. V 90. letech 20. století byl vrácen zpět do soukromých rukou. Majitelé provedli rozsáhlé a nákladné opravy a palác uvedli do současného stavu. V posledních letech v něm byla umístěna umělecká škola a městská knihovna.

Do paláce se vstupuje portálem s erby zakladatelky paláce paní Aleny Berkové-Meziříčské z Lomnice. Za vstupem se otevírá prostorná chodba s renesanční klenbou. Vjezd z ulice na pozemek je možný dvěma klenutými branami za nimiž je prostor např. na vybudování soukromého parkoviště. Vjezd je možný i pro nákladní automobily. Střed objektu tvoří krásné arkádové nádvoří. Fasáda paláce je zdobena renesančními grafitovými ornamenty.

První a druhé nadzemní podlaží jsou téměř autentické, nachází se zde pokoje a sály, které mohou sloužit jako obytné místnosti, kanceláře, taneční, divadelní či jiné kulturní prostory. Ozdobou místností jsou původní renesanční klenby nebo nádherné, dřevem vykládané stropy. V chodbách je na zemi dlažba, v ostatních místnostech jsou parkety. Podlaží jsou samostatně uzamykatelná. V podzemním podlaží jsou sklepní prostory a moderní kotelna.

Vnitřní prostory jsou zrekonstruovány dle renesančního stylu a umožňují okamžité užívání. Objekt je připojen na veškeré inženýrské sítě, vytápění všech místností zajišťuje ústřední topení obsluhované dvěma velkokapacitními kondenzačními kotli. V objektu jsou nové rozvody elektřiny, nová okna a nová střešní krytina. Krovy jsou částečně původní, velmi zachovalé a z části nové. V podkroví jsou zbudovány prostory, které sloužily jako kanceláře a učebny.

1 NP-667 m², 2 NP- 778 m², podkroví 211 m², 1 PP-238 m²

Renesační palác se nachází cca 55 km od Brna, směrem na Prahu po dálnici D1.

Vážným investorům doporučujeme prohlídku této výjimečné nemovitosti, jejíž hodnota bude časem stále stoupat.

Pro více informací a prohlídku neváhejte kontaktovat makléřku.

S financováním rádi zdarma pomůžeme.

Celková cena:Cena na vyžádáníGaráž: Ano
Stavba: CihlováVoda: Obecní
Stav objektu: VýbornýTopení: Plynový kotel
Umístěná objektu: CentrumPlyn: Ano
Typ domu: Historický objektOdpad: Obecní
Podlaží: 2Elektřina: 230 V, 400 V
Plocha zastavěná: 1282 m2Doprava: MHD, železnice, autobus
Užitná plocha: 1894 m2Komunikace: Škola, školka, obchodní středisko, lékař, pošta, veškerá občanská vybavenost
Plocha pozemku: 2673 m2Výtah: Ne
Parkování: Ano

ZAVOLEJTE

Pokud zrovna nezvedám telefon, zavolám vám zpátky.

+420 730 855 780

NAPIŠTE

Můžete i rekomando, ale jednodušší bude e-mail.

kleteckova@gk-reality.cz